Форум на привържениците на д-р Емилова
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Заболявания

+14
deepocean
petrova1999
анемона
karamella56
L_Casta
katya1967
Пролет
hrisige
krasi
nora
Milenski76
Аделина Георгиева
Snejana Georgieva
Admin
18 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Заболявания Empty Заболявания

Писане  Admin Пон Сеп 17, 2007 2:24 pm

Вече сте успели да излекувате заболяване с природни методи? Споделете го с останалите. Това ще ги насърчи, давайки им доза увереност по пътя, който са поели. МЦ "Д-р Емилова" няма да отговаря на въпроси, поставени във форума. За тази цел използвайте средствата за връзка с нас.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  Snejana Georgieva Пон Сеп 24, 2007 9:18 am

Здравейте,
Радвам се, че се появява този форум. Много съм притеснена от открития ми наскоро миомен възел на "краче". Решила съм да използвам "Гладолечебната система" на д-р Емилова. Моля, ако някой е успял да разреши подобен здравословен проблем нека сподели. Благодаря.

Snejana Georgieva

Брой мнения : 2
Registration date : 24.09.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Хора, които не харесват себе си

Писане  Аделина Георгиева Пон Сеп 24, 2007 9:28 am

Моят отговор е вдъхновен от предаването, в което хора си правят пластични операции, просто защото не се харесват, а не защото обективно имат някакви дефекти или са грозни. Просто не се обичат.
Там те минават през какви ли не трудности, за да получат някакъв резултат, който след това тепърва ще започне да им създава проблеми и т.н. Но не ми е целта да говоря за това. Искам просто да изкажа мнението си. Колко по-просто би било, ако тези хора вместо да чакат някой да ги одобри за операция, просто спестят определена сума сами и отидат в центъра на доктор Емилова. След Плодолечение човек възстановява не само гладкостта на кожата си, формите, здравето, блясъка в косато и т.н, но и себеусещането си. Чрез гладуване под лекарско наблюдение се лекуват редица психически заболявания, като депресията със сигурност, за което мога да ви препоръчам да прочетете нещо от д-р Юрий Сергеевич Николаев - "Гладуване за здраве", например.
Аз много искам някой, който е попаднал в дупка в живота си и не вижда изход, да има информацията, че е възможно да се възстанови сам, и животът му да потръгне нагоре. Друг е въпросът дали сам ще избере този път, но поне да разполага с необходимата ИНФОРМАЦИЯ.
За мен е срам да живеем в България, страната, която във Франция е известна с Плодолечението и "Клиниката във Варна", а прости българи да се оплакват, че имат някакви проблеми. Това не е сериозно за мен. Има толкова много книги по въпроса.
И отново повтарям - не става въпрос всички да започнат изведнъж да гладуват, не! Но ПОНЕ ДА СЕ ЗАПОЗНАЯТ за обща култура какво е възможно да се излекува, как и къде, и когато изпаднат в безисходна ситуация да не се лутат по болници и аптеки, а да се обърнат към Доктор Емилова, или поне към някаква базова литература като Лидия Ковачева или Малахов.

Аделина Георгиева

Брой мнения : 1
Registration date : 24.09.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Миоми

Писане  Admin Пон Сеп 24, 2007 8:25 pm

Snejana Georgieva написа:Здравейте,
Радвам се, че се появява този форум. Много съм притеснена от открития ми наскоро миомен възел на "краче". Решила съм да използвам "Гладолечебната система" на д-р Емилова. Моля, ако някой е успял да разреши подобен здравословен проблем нека сподели. Благодаря.
Имали сме пациентки с доста големи миоми (до 13 см), които са успели да се излекуват с плодолечение. Ефектът се доказва ехографски. Ще се радваме да чуем мнения на такива хора. Обикновено операцията може да се отложи и през това време да се даде шанс на организма чрез една, или няколко правилно проведени плодолечебни програми. Но ако са налице:
- бърз растеж
- обилни кръвоизливи, водещи до анемия
- силни болки
- притискане на съседни органи
- съмнение за друго заболяване
- неповлияване от плодолечението
в тези случаи оперативното лечение не бива да се бави.


Последната промяна е направена от на Чет Сеп 27, 2007 4:05 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  Snejana Georgieva Вто Сеп 25, 2007 7:42 am

Благодаря!

Snejana Georgieva

Брой мнения : 2
Registration date : 24.09.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  Milenski76 Вто Сеп 25, 2007 11:06 am

Здравейте!Преди година и половина бях в центъра на д-р Емилова.Там ме вдъхновиха да отслабна 27 кг.Бях много щастлива от резултатите!Но радостта ми се помрачи от факта,че започна много силно и често да ме боли стомаха.Оказа се,че съм образувала много на брой и малки по размер камъчета в жлъчката,което наложи премахването и.След операцията започнах да трупам килограми,защото не прилагам плодолечението.Страх ме е да не си навредя.А не зная дали този страх е основателен.Ако някои има подобни проблеми,моля да ми пише!

Milenski76

Брой мнения : 2
Registration date : 25.09.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Храносмилателни оплаквания

Писане  Admin Чет Сеп 27, 2007 4:03 pm

Milenski76 написа:Здравейте!Преди година и половина бях в центъра на д-р Емилова.Там ме вдъхновиха да отслабна 27 кг.Бях много щастлива от резултатите!Но радостта ми се помрачи от факта,че започна много силно и често да ме боли стомаха.Оказа се,че съм образувала много на брой и малки по размер камъчета в жлъчката,което наложи премахването и.След операцията започнах да трупам килограми,защото не прилагам плодолечението.Страх ме е да не си навредя.А не зная дали този страх е основателен.Ако някои има подобни проблеми,моля да ми пише!
Хората с отстранен жлъчен мехур е необходимо да са още по-стриктни в природосъобразното хранене. Противопоказани за тях са животинските продукти, богати на мазнини като мазни меса, пълномаслени млечни храни, яйчен жълтък, а също и такива като шоколад, или семки и ядки в големи количества. За пациенти на Центъра с храносмилателни проблеми препоръчваме консултации с нашия гастроентеролог д-р Иванов на тел. 0889 306 431.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty fisura

Писане  nora Съб Сеп 29, 2007 8:51 pm

Появи ми се фисура след раждането на 2-рото ми дете. То вече е на 4 месеца и аз все още не съм излекувана. Първата почти оздравя, но след нея се появиха още две. В литературата, която четох пише че подобно заболяване може да се получи както при раждане, така и при запек. За съжаление аз имам доста сериозен запек от години. По принцип гледам поне веднъж годишно да правя плодолечение по схемата на д-р Емилова, но въпреки всичко запека продължава. Какво да правя - има ли решение и лечение на фисурата,защото вече в моя случай единственото решение е операцията( въпреки, че нищо не гарантира, че няма да се опявят отново).

nora

Брой мнения : 1
Registration date : 29.09.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  Admin Пон Окт 01, 2007 3:17 pm

nora написа:Появи ми се фисура след раждането на 2-рото ми дете. То вече е на 4 месеца и аз все още не съм излекувана. Първата почти оздравя, но след нея се появиха още две. В литературата, която четох пише че подобно заболяване може да се получи както при раждане, така и при запек. За съжаление аз имам доста сериозен запек от години. По принцип гледам поне веднъж годишно да правя плодолечение по схемата на д-р Емилова, но въпреки всичко запека продължава. Какво да правя - има ли решение и лечение на фисурата,защото вече в моя случай единственото решение е операцията( въпреки, че нищо не гарантира, че няма да се опявят отново).
Запекът е сериозен симптом и фисурата е най-малкия проблеми, до който той може да доведе. Запекът се лекува с плодове и чай, но изисква дълги (20 и повече дни) курсове, последвани от стриктно природосъобразно хранене. Най бърз и траен е ефектът при съчетаване на плодолечението с хидроколонтерапия и пробиотици (за подробности http://www.emilova.org). Клизмите и слабителните със силно действие не са за препоръчване, тъй като водят до привикване. Добро средство за поддържане на спонтанното редовно изчистване на дебелото черво е приемът на лененото семе в смелена форма и доза няколко супени лъжици дневно. Противопоказани са животинските храни, сладкишите, продуктите от бяло брашно, а се препоръчват суровите плодове и зеленчуци, ядки и семки, постните ястия и пълнозърнестите тестени храни. Когато се справим със запека и се храним правилно, най-често фисурата зараства сама, а дори и да се наложи оперативно лечение, след това не рецидивира.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty МС

Писане  krasi Нед Окт 21, 2007 9:35 am

Здравейте! Искам да разбера някой от вас, които четете форума лекувал ли е множествена склероза чрез гладуване и природосъобразно хранене. Моля споделете впечатления, резултати, усещания flower
krasi
krasi

Брой мнения : 6
Age : 46
Location : Dobrich
Registration date : 23.09.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty За Множествената склероза

Писане  Admin Сря Ное 07, 2007 1:11 pm

krasi написа:Здравейте! Искам да разбера някой от вас, които четете форума лекувал ли е множествена склероза чрез гладуване и природосъобразно хранене. Моля споделете впечатления, резултати, усещания flower
МЦ "Д-р Емилова" има опит в лечението на множествена склероза в ненапреднал стадий с изключителни резултати. Развитието на това тежко хронично заболяване може да бъде спряно с комплекса здравословно суровоядско хранене + периодично плодолечение + хидроколонтерапия + пробиотици + хипербарна оксигенация. Ако вие, или ваши близки страдат от болестта, пишете ни. Ще ви дадем координати на лекувани наши пациенти и ще ви обясним как да проведете програмата.
Колкото по-рано от поставянето на диагнозата започне лечението, толкова по-голям е шансът за задържане хода на заболяването и постигане на дълготрайна, в оптималния случай доживотна ремисия (светъл период). За съжаление силно напредналите стадии на болестта рядко дават тази възможност.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty За Множествена склероза

Писане  krasi Сря Ное 07, 2007 8:31 pm

Здравейте!
Благодаря Ви за отговора. Аз самата страдам от това заболяване и съм се лекувала с плодолечение/ 2 пъти съм го провеждала/, но амбулаторно. Не съм оставала в клиниката.
Притесненията ми са, че последният път доста отслабнах и постепенно малко по малко започнах да ям отново всичко/ наруших си режима на хранене, който бях установила/.
В момента малко ме е страх да гладувам отново, тъй като имам ниско кръвно и доста силен световъртеж.
Но разбирам, че това е единствения "БЕЗБОЛЕЗЕН" начин да се действа срещу тази / и други /болести.
Конкретния ми въпрос е: Грешно ли е след като съм провела две гладувания, но въпреки това съм си възвърнала стария начин на хранене, да започна отново и този път да съм по - сериозна?
Освен плодолечението проведох/ по препоръка на д-р Емилова /и един курс Хипербарна оксигинация. Тогава се чувствах много добре.
И сега се справям, но вече започнах да се замислям за още едно гладуване.
Има голяма полза от гладуването, но истината е, че малцина успяват да задържат постигнатите резултати и придобитите нови навици на живот и хранене!
Желая на всички, които са тръгнали по този път много воля и постоянство/ може би и аз имам нужда от малко повече воля/! Smile
krasi
krasi

Брой мнения : 6
Age : 46
Location : Dobrich
Registration date : 23.09.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Още за МС

Писане  Admin Пет Ное 09, 2007 12:54 pm

Когато основната причина, заради която е проведен плодолечебният курс е наднорменото тегло, често се случва след време човек да се отпусне в храненето и да възвърне килограмите. В този случай нещата са обратими и винаги той може отново да се вземе в ръце. Ако високото кръвно е било нормализирано с плодове, чай и мед, след поредица от грешки в храненето то може пак да се повиши, но в повечето случаи това не е фатално. При МС нещата стоят малко по-различно. Отклоняването от природосъобразния път може да ни струва твърде скъпо. Един така провокиран тежък рецидив е в състояние трайно да отнеме зрението, или движенията. Затова приканваме всички с тази диагноза, независимо дали провеждат, или не медикаментозно лечение, да се запознаят с препоръките за хранене, които даваме и да вложат всичко от себе си в стремежа да ги спазват стриктно. Това би им спестило много средства, страдания и би дало шанс на организма да забави, или дори спре прогресивния ход на болестта.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty дефицит на Fe

Писане  hrisige Пет Ное 09, 2007 3:12 pm

Здравейте! Бихте ли могли да ми дадете съвет за моя случай. Привърженичка съм на вегетарианското хранене. Реших да проведа разтоварващ режим на плодове. Преди да започна по съвет от лекар си направих изследвания. Бяха нормални :кръвна картина в нормите, захар в нормите, черен дроб също. Изключение беше холестерола - 6.1, което ме амбицира още повече да започна. Пак казвам, че беше под наблюдение на лекар специалист без откъсване от работа, понеже нямам възможност да отсъствам. 14 дни - разтоварващ режим, 14 дни захранване и 1 месец балансирано хранене. Стараех се да спазвам хранителния режим и като направих изследвания на холестерол резултат отново 6.0. Изследвах и серум желязо. Първоначално беше 13.7, а сега е 6.7. Лекарят ме посъветва да приемам повече соеви продукти освен балансирания хранителен режим който мислех, че е балансиран. Не знам какво да предприема, , не очаквах такъв резултат.

hrisige

Брой мнения : 1
Registration date : 09.11.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Холестерол, желязо и плодолечение

Писане  Admin Вто Ное 13, 2007 3:11 pm

hrisige написа:Здравейте! Бихте ли могли да ми дадете съвет за моя случай. Привърженичка съм на вегетарианското хранене. Реших да проведа разтоварващ режим на плодове. Преди да започна по съвет от лекар си направих изследвания. Бяха нормални :кръвна картина в нормите, захар в нормите, черен дроб също. Изключение беше холестерола - 6.1, което ме амбицира още повече да започна. Пак казвам, че беше под наблюдение на лекар специалист без откъсване от работа, понеже нямам възможност да отсъствам. 14 дни - разтоварващ режим, 14 дни захранване и 1 месец балансирано хранене. Стараех се да спазвам хранителния режим и като направих изследвания на холестерол резултат отново 6.0. Изследвах и серум желязо. Първоначално беше 13.7, а сега е 6.7. Лекарят ме посъветва да приемам повече соеви продукти освен балансирания хранителен режим който мислех, че е балансиран. Не знам какво да предприема, , не очаквах такъв резултат.
Плодолечението влияе благоприятно на холестерола и неговите фракции. Това беше едно от нашите научни изследвания, подробно описано на http://www.emilova.org/bg/articles/artchol.html
Все пак понякога се наблюдават отклонения от очакваното, имащи своето обяснение. Така например по време на програмата и захранването след нея, холестеролът може парадоксално да се повиши. Това се дължи на обилното разграждане на мазнини в периода на плодолечението. Временно кръвта се насища с тях, въпреки, че не се поемат с храната. По тази причина окончателно изследване на холестерола, оценяващо ефекта от програмата следва да се направи около седмица след края на захранването, като до този момент не трябва да е приемана никаква животинска храна.
Въпреки нормализирането си след природолечение, при някои хора холестеролът има склонност бързо и трайно да се повишава. Нивата му зависят освен от храната и от други фактори като наследственост, стрес и медикаменти. Добрата новина в случая е, че ако пациентът редовно провежда дълги разтоварвания, съдовете му се запазват чисти и така основната опасност от високите кръвни липиди изчезва. Това нееднократно е наблюдавано от нас на Доплер сонография и ангиографски снимки. С други думи, ако борбата с атеросклерозата започне навреме, може да се разчита на успех.
Серумното желязо спада по много причини, но между тях никога не е плодолечението, когато се провежда правилно. Все пак, ако желязото в кръвта е твърде ниско, особено в съчетание с анемия, програмата не бива да се започва. Необходимо е преди това този показател да се нормализира чрез отстраняване на причината за намалението и повишен внос с храната, или медикаменти.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  Пролет Вто Ное 20, 2007 11:22 pm

Не можах да разбера дали тук да си задам въпроса, ама ще пробвам. Проведох гладолечение в центъра преди година и половина. Преди това съм правила в къщи. Та тогава направих 15 дена+7 захранване. Резултата беше -седем кг. надолу/от 62 до 55/. , всички показатели перфектни/в изследванията/Дори си направих хормонални и те бяха отлични, но най-голямата ми мечта беше да се оттърва од гадните пъпки/акне , проблемна кожа или както искайте му викайте/. Не стига , че не се махнаха, ами ми излязоха още повече по време на гладуването и след това.Отначало си мислех, че организма се очиства и това е реакция, но ислед захранването нямаше подобрение.Не съм и във възраст на която и прилича това/30 г./ Какво трябва още да се направи, каво не направих? Има ли някой, който се е справил с това ? Колко пъти тр. да гладувам, за да се изчисти кожата и въобще какви храни иска тя. Трябва също да отбележа , че в повечето време се храня като по книга/плодове, зеленчуци, салатата с лимон и зехтин и т.н, както вс. знаем./

Пролет

Брой мнения : 1
Registration date : 20.11.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  Admin Чет Дек 06, 2007 12:47 pm

Пролет написа:Не можах да разбера дали тук да си задам въпроса, ама ще пробвам. Проведох гладолечение в центъра преди година и половина. Преди това съм правила в къщи. Та тогава направих 15 дена+7 захранване. Резултата беше -седем кг. надолу/от 62 до 55/. , всички показатели перфектни/в изследванията/Дори си направих хормонални и те бяха отлични, но най-голямата ми мечта беше да се оттърва од гадните пъпки/акне , проблемна кожа или както искайте му викайте/. Не стига , че не се махнаха, ами ми излязоха още повече по време на гладуването и след това.Отначало си мислех, че организма се очиства и това е реакция, но ислед захранването нямаше подобрение.Не съм и във възраст на която и прилича това/30 г./ Какво трябва още да се направи, каво не направих? Има ли някой, който се е справил с това ? Колко пъти тр. да гладувам, за да се изчисти кожата и въобще какви храни иска тя. Трябва също да отбележа , че в повечето време се храня като по книга/плодове, зеленчуци, салатата с лимон и зехтин и т.н, както вс. знаем./
Кожата е очистителен орган и реагира винаги когато през него минават токсични вещества, било със сърбеж, обриви, алергия, или дори екзема. Едно гладуване от 15 дни рядко е достатъчно да изчисти организма из основи. Понякога са необходими няколко дълги 20 дневни курса в рамките примерно на 2 години, за да се получи желания ефект. През това време оплакванията могат дори да се засилват като израз на излъчване на токсини от депата, в които са били складирани и съответно неактивни. В подобни случаи горещо се препоръчва процедурата хидроколонтерапия, която мултиплицира ефекта на основния очистителен орган дебело черво и води до дълбока дезинтоксикация.
Филмов материал за хидроколонтерапията ще бъде добавен в най-скоро време на нашата Интернет страница.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  katya1967 Пет Дек 07, 2007 3:44 pm

Admin написа:Вече сте успели да излекувате заболяване с природни методи? Споделете го с останалите. Това ще ги насърчи, давайки им доза увереност по пътя, който са поели. МЦ "Д-р Емилова" няма да отговаря на въпроси, поставени във форума. За тази цел използвайте средствата за връзка с нас.
Zdraveite, predi 8 godini byah v sanatoriuma i nyakolko godini sled tova se chuvstvah chudesno. Byah v otlichna forma i 57kg. Sega sam na 40 godini i imam zdravosloven problem. Poluchih insult i veche dalgo vreme vzimam sadorazshiryavashi bez osoben rezultat. Vazmozhno li e lechenie na insult s gladuvane?

katya1967

Брой мнения : 1
Age : 57
Registration date : 07.12.2007

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Прекаран инсулт

Писане  Admin Вто Дек 11, 2007 11:26 am

katya1967 написа:Zdraveite, predi 8 godini byah v sanatoriuma i nyakolko godini sled tova se chuvstvah chudesno. Byah v otlichna forma i 57kg. Sega sam na 40 godini i imam zdravosloven problem. Poluchih insult i veche dalgo vreme vzimam sadorazshiryavashi bez osoben rezultat. Vazmozhno li e lechenie na insult s gladuvane?
За болните с прекаран инсулт плодолечението е показано. В комбинация с природосъобразно хранене то значително намалява риска от нов мозъчно-съдов инцидент и може да подобри остатъчните симптоми. Освен това се нормализират показатели като съдова пропускливост, кръвно налягане и кръвна захар, от които силно зависи работата на мозъчните клетки. Единственото изискване е болният да е преминал острата фаза и да е стабилизиран. Когато лечението се провежда в стационарен медицински център като този на д-р Емилова е необходимо пациентът да може да се обслужва сам.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Гонорея

Писане  L_Casta Сря Яну 09, 2008 9:25 am

Здравейте форумци и привърженици на здравословният начин на живот.
Моят въпрос е има ли ефект гладолечението върху гонореята или по позната като трипер, или това и болест, за която са нужни задължително лекарства за излекуването й?

L_Casta

Брой мнения : 1
Registration date : 09.01.2008

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty артрозна болест

Писане  karamella56 Сря Яну 16, 2008 9:55 pm

Здравейте мили дами, скоро ви открих и много се радвам, че има къде да задам въпрос, който ме вълнува. Аз съм на 51 години, тежа 66 кг 1съм висока 166 см. От около 2 години започнаха да ме болят всички стави, вкючително и тези на пръстите на ръцете. Там дори имаше подуване и здачервяване. Бях при ревматолог, който след рентгенография на тазобедрените стави ми сложи диагноза "артозна болест". От изписаните лекарства ме заболя стомаха, а никога до сега не съм имала проблеми с него, и ги спрях. И до сега имам сковаване и болки в глезенните и тазобедрените стави, което много ме измъчва. Прочетох доста неща от сайта и гледах филма за д-р Емилова на Рангел Вълчанов и много се вдъхнових, че може би има надежда за моя проблем. Искам да ви попитам мога ли да си помогна с плодолечението и колко време задължително трябва да го провеждам. Ако някой има този проблем, кажете още какво да направя, но искам да спра болката. И освен това мога ли да пия поливитамини и кафе по време на режима, защото ми прилошва? Благодара! sunny

karamella56

Брой мнения : 1
Registration date : 16.01.2008

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Лечение на гонорея

Писане  Admin Сря Яну 30, 2008 11:00 pm

L_Casta написа:Здравейте форумци и привърженици на здравословният начин на живот.
Моят въпрос е има ли ефект гладолечението върху гонореята или по позната като трипер, или това е болест, за която са нужни задължително лекарства за излекуването й?
Всички остри венерически заболявания трябва да се лекуват по общоприетия начин – със съответните антимикробни средства. Отлагането на това лечение, както и самолечението крият опасност от хронифициране и сериозни усложнения. В случая с гонореята медикаментозният курс е кратък, като в някои случаи се изчерпва с една единствена инжекция. Когато нужното лечение е проведено, но някои от оплакванията все още са налице, както и при неспецифични урогенитални инфекции с хронично протичане – простатит, аднексит, пиелонефрит, цистит и др., лечебното гладуване е показано и дава много добри резултати. Естествено то пак следва да бъде ръководено от лекар.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Лечение на ставни оплаквания

Писане  Admin Сря Яну 30, 2008 11:13 pm

karamella56 написа:Здравейте мили дами, скоро ви открих и много се радвам, че има къде да задам въпрос, който ме вълнува. Аз съм на 51 години, тежа 66 кг 1съм висока 166 см. От около 2 години започнаха да ме болят всички стави, вкючително и тези на пръстите на ръцете. Там дори имаше подуване и здачервяване. Бях при ревматолог, който след рентгенография на тазобедрените стави ми сложи диагноза "артозна болест". От изписаните лекарства ме заболя стомаха, а никога до сега не съм имала проблеми с него, и ги спрях. И до сега имам сковаване и болки в глезенните и тазобедрените стави, което много ме измъчва. Прочетох доста неща от сайта и гледах филма за д-р Емилова на Рангел Вълчанов и много се вдъхнових, че може би има надежда за моя проблем. Искам да ви попитам мога ли да си помогна с плодолечението и колко време задължително трябва да го провеждам. Ако някой има този проблем, кажете още какво да направя, но искам да спра болката. И освен това мога ли да пия поливитамини и кафе по време на режима, защото ми прилошва? Благодара! sunny
Артрозата на тазобедрените стави може и да е налице, но тя не обяснява оплакванията от останалите стави и не пречи на съществуването на артритно възпаление от друг характер. За изясняването на проблема е необходимо да се направят специфични кръвни изследвания като CRP, AST, RF, фибриноген, Ch. Trachomatis. Само така ще има яснота по въпроса за първопричината за проблема. Иначе е напълно логично обезболяващо-противовъзпалителните медикаменти да имат дразнещ ефект върху храносмилателната система. Те донякъде потискат оплакванията, но не лекуват заболяването. За евентуално гладолечение трябва да се мисли чак след уточняване на диагнозата.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty бучка в гърдата

Писане  анемона Съб Юни 28, 2008 5:23 am

Преди няколко дни напипах бучка в гърдата. Другата седмица съм на преглед, но си мисля ако ми предложат операция дали мога да я отложа и да опитам да си помогна с плодолечение? Имали ли сте такива случаи?

анемона

Брой мнения : 1
Registration date : 28.06.2008

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  petrova1999 Сря Юли 02, 2008 11:06 pm

Snejana Georgieva написа:Здравейте,
Радвам се, че се появява този форум. Много съм притеснена от открития ми наскоро миомен възел на "краче". Решила съм да използвам "Гладолечебната система" на д-р Емилова. Моля, ако някой е успял да разреши подобен здравословен проблем нека сподели. Благодаря.

Привет, отговарям Ви, понеже търсите хора с "подобен" проблем:Аз съм на 36год. и още от дете страдах от "поликистозни яйчници"- този проблем се задълбочаваше с годините, въпреки всички възможни гинекологични лечения, които провеждах /единственият краен резултат винаги беше-напълняване, окосмяване/.Последният шанс да се отърва от тези упорити постоянни кисти,пречещи ми да забременея беше- препоръчителна операция за почистването им, след което поредната хормонална терапия...Преди ок. 5 год.проведох едно 15-дневно гладуване+10дена захранване заради камъни в жлъчката, а 2-3 год.по-късно още едно 30-дневно гладуване+15дневно захранване - е, не спасих жлъчката от операция /камъните мн.трудно се разграждат/,но какво беше учудването ми като разбрах при поредното посещение на центъра - яйчниците ми са абсолютно чисти, без нито една киста по тях!Забременях скоро след това и в момента съм щастлива майка на едно здраво прекрасно момченце на 5 месеца.Убедена съм, че дори само с 1-2 по-дълги гладувания, бихте се избавили от проблема!Успех! Very Happy

petrova1999

Брой мнения : 7
Age : 52
Location : Sofia
Registration date : 02.07.2008

Върнете се в началото Go down

Заболявания Empty Re: Заболявания

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите