Форум на привържениците на д-р Емилова
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вегетариянството и децата - въпроси и притеснения

3 posters

Go down

вегетариянството и децата - въпроси и притеснения Empty вегетариянството и децата - въпроси и притеснения

Писане  fotinaklaros Вто Апр 28, 2009 9:59 pm

Здравейте!
Аз съм вегетариянка от 9 години /поне за такава се мисля/, но ям от време на време риба, мляко и яйца. Имам детенце на година и един месец и категорично отказвам да му давам месо! Дори и желтък не съм му давала още, макар натискът да е голям понякога...За месо и дума да не става - докато аз я храня няма да й давам, но за риба и млечни съм склонна от време на време. Но веднага възниква въпроса каква риба?
На 6 месеца химоглобина й беше 118.
Това добре, но детето расте и може би все пак повлияна от натиска на баби и всезнающи се притеснявам да не навредя на детето си. Уж му мисля най-доброто, а накрая да не стане нещо...Нали всички говорят за тези аминокиселини, които ги има само в месото и по никакъв друг начин не се набявят в организма. Ето те ме притесняват, макар да знам, че има потомствени вегани дори!, които са си живи и здрави и без тях, явно...И понякога се обърквам затова искам да попитам вещите лища, защото вярвам на вас. Посещавала съм кабинета изпитала съм гладолечението "на гърба си" и за това към вас се обръщам за помощ.
До сега малката е хапвала: до 5 и половина месеца /не можеше повече, не стигаше.../ само мляко от мама, без допълнително вода /за шок и ужас на бабите/. Захраних я със сокче от морков /макар после да разбрах, че не било много добре със сок, но../. После пюренца, приготвени от мама, тези купените не ги възприемам - стерилизация, подслаждане, отлежаване по рафтовете не, не.
Пюренцата ни са били от:
*елда, кафяв ориз, булгур, просо, овесени ядки, пшеничени, ръжени, овесени, ечемичени ядки /тези, който са микс/, веднъж сух грах, предварително накиснат;
*морков, картоф, коприва, спанак, лапад, магданоз, целина-листа, лук, понякога чесън, червено цвекло
*тиква на пара;
*сурови плодове: понеже беше зимен период малко ограничени като разнообразие: ябълка-под формата на пюре, киви, портокал, банани;
*от няколко дни прибавям и ситно смлени орехи.
Притесненията ми са дали не е много еднообразно менюто, дали с тези неща детето успява да си набави всичко, което е жизнено важно, какво още да добавя и кога?
Относно солта, т.като в нашето меню присъства/мисля в нормални количества/ и вече съм й давала да опитва от нашия хляб, който аз сама приготвям от много много брашна, но там има и сол и много й се услажда и после по-трудно яде нейните манджи. Затова се чудя дали да не й слагам по няколко зрънца...
Много ще съм Ви благодарна за вниманието!
С най-добри чувства!
Ваш почитател!
P.S. забравих да кажа, че слагам и зехтин екстра върджин и пием чай с мед.

fotinaklaros

Брой мнения : 3
Registration date : 03.03.2009

Върнете се в началото Go down

вегетариянството и децата - въпроси и притеснения Empty Re: вегетариянството и децата - въпроси и притеснения

Писане  4edeto Пет Юни 12, 2009 3:47 pm

Поздравявам те!
Не се предавай, това е правилния път. Аз съм вегетарианка от 13 г, нямам деца, но имам познати, които са вегета, от както са родени. И то във ония комунистически времена, когато и информацията и научните изследвания не са били ,кой знае колко познати ни. Така че давай смело напред. Колкото можеш пази детето от всички вредни, свободно продавани гадости.
Един ден, когато имам дете със сигурност ще бъде вегетарианче. Не мога да си представя да му дам нещо, което вярвам, че е вредно, опасно и дори смърт.
Наистина съм щастлива, че иам и други хора, които мислят така. Пиши пак ще се раздвам да знам повече за опита, който трупаш. Успех!
www.ecovege.org
4edeto

4edeto

Брой мнения : 4
Registration date : 12.06.2009

Върнете се в началото Go down

вегетариянството и децата - въпроси и притеснения Empty Re: вегетариянството и децата - въпроси и притеснения

Писане  Svetlio Пет Юни 12, 2009 4:28 pm

Здравейте.Радвам се много на майки,който хранят децата си здравословно с истинска храна.Ако искате да споделите и да си поговорите с други жени,които хранят децата си така влезте в zemianazaem.com Там има форум,в които си пишем хора интиресуващи се от здравословното хранене.До скоро.

Svetlio

Брой мнения : 3
Age : 45
Registration date : 21.12.2008

Върнете се в началото Go down

вегетариянството и децата - въпроси и притеснения Empty Re: вегетариянството и децата - въпроси и притеснения

Писане  fotinaklaros Нед Юни 14, 2009 3:51 pm

Ами да продължим дискусията. Админ не се знае кога ще ми отговори, но ние може да си пишем.
Всичко беше добре до написването на предното ми послание, но сега не е точно така. Нещо ни е нисък хемоглобина -91,5, после се дигна на 96 и сега тази седмица ще го видим пак. Храненето е малко по-различно, в смисъл, че вече не й правя отделни пюрета, а се храни от нашите манджи, които не са кой знае колко по-различни само са прибавни сол, олио и подправки. Веднъж й давах желтък и два пъти по мъничко риба. Хематоложката ни изписа желязо, но не искам химии и аз й давам водорасли. Притеснявам се естествено, но сега ще видим резултатите.

fotinaklaros

Брой мнения : 3
Registration date : 03.03.2009

Върнете се в началото Go down

вегетариянството и децата - въпроси и притеснения Empty Re: вегетариянството и децата - въпроси и притеснения

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите