Форум на привържениците на д-р Емилова
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Плодолечението

+10
Р. Илиева
Станимира Райкова
софи младенова
radost_l
галюша
ncholakovabg
nedovolna
nadya_
Milenski76
Admin
14 posters

Go down

Плодолечението Empty Плодолечението

Писане  Admin Пон Сеп 17, 2007 2:09 pm

Споделете опита си в плодолечението. Какви разтоварвания сте правили до сега? Какъв беше ефектът върху организма ви? Кое беше най-трудното? МЦ "Д-р Емилова" няма да отговаря на въпроси, поставени във форума. За тази цел използвайте средствата за връзка с нас.


Последната промяна е направена от на Съб Сеп 22, 2007 2:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  Milenski76 Чет Сеп 27, 2007 9:33 pm

Най-трудното при плодолечението за мен беше захранването.Тогава опитвам и други храни,освен сладките и апетита ми се възвръща много бързо.Обаче като се погледна в огледалото и видя ефекта,ми е достатъчно,да продължа напред!

Milenski76

Брой мнения : 2
Registration date : 25.09.2007

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Захранването

Писане  Admin Чет Сеп 27, 2007 10:51 pm

Milenski76 написа:Най-трудното при плодолечението за мен беше захранването.Тогава опитвам и други храни,освен сладките и апетита ми се възвръща много бързо.Обаче като се погледна в огледалото и видя ефекта,ми е достатъчно,да продължа напред!
Захранването е наистина по-трудно и отговорно от плодолечението. Покойната Лидия Ковачева казваше "И глупакът може да гладува, но само интелигентният - да се захрани правилно." Когато започнем да включваме по-разнообразни храни, апетитът се възвръща и схемата лесно може да бъде нарушена. Затова е важно да се знаят няколко неща. Първото е да сме много внимателни със солта и мазнината, към които организмът е много чувствителен след един дълъг курс на плодове. Следва да се употребяват в точно посочените в схемата количества! Нарушаването на това правило води до храносмилателни смущения и отоци, които налагат ден, два отново на плодове, за да отшумят. Второто, което е важно да се знае е, че гладът следва да бъде потискан единствено със сурови храни - плодове и зеленчуци. С тях може да се наядем, както се казва "на корем", без особени неприятни последствия. Дозите на термично приготвените продукти обаче НЕ бива да се надвишават. Животинските производни се включват НЕ веднага след края на захранването, а чак след 10-ина дни. Въобще схемата трябва да се прави с мисълта, че сме с крачка по-близо до идеалното здравословно хранене. Ако започнем да повтаряме старите грешки, оплакванията и килограмите бързо ще се възвърнат.

Много от пациентите намират за по-лесно и удобно провеждането на захранването в Центъра. Там изкушенията са значително по-малко, атмосферата е подходяща, а менюто - изключително разнообразно, нещо, което е трудно да се реализира у дома. То включва храни като зеленчукова мусака, кюфтета от нахут и леща, пастет от нахут, вегетарианска пица, както и 9 вида супи.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  nadya_ Нед Окт 07, 2007 3:47 pm

Здравейте и от мен.Казвам се Надя и съм пациент съм на д-р Емилова от 1999г. и въпреки разочарованието накрая съм много доволна от плодолечението като метод за лекуване.Болна съм от лупус и макар че виждам че вече е от противопоказните заболявания имах щастието през 1999г. да бъда една от вас.Лекувах се по този метод до 2000година,когато бях минала изцяло на суровоядство.Чувствах се прекрасно,но тази болест победи отново.Появи ми се васкулит и трябваше пак да вляза в болница за да ме лекуват с кортизон.От 47кг. станах 110кг.Но нито и за миг не съм спирала да вярвам в лекувитата сила на плодолечението.И макар вече много по-трудно/преди бях свикнала и си правех гладуванията без проблем/отново се старая поне два пъти годишно да изкарвам 15-на дни на плодове,чай и мед...както преди.Миналата година получих инсулт и благодарение на изпитаната рецепта успях да сваля отново 35кг. и да се почувствам жива.Но за съжаление утре отново влизам в болница за да ме тъпчат с кортизон.Нямам търпение да изляза от там и ще се пробвам пак да се преборя.Благодаря на д-р Емилова за всичко,което е направила за мен през годините-за това че ми даде шанс да се боря.

nadya_

Брой мнения : 1
Registration date : 05.10.2007

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  nedovolna Съб Окт 27, 2007 8:35 pm

Здравейте на всички ...не си мислете че съм от хората които не приемат по-различните методи за лекуване,отслабване и т.н., НО ...пролетта бях за последно при Емилова след 3 години редовно посещение ( 3пъти по 15 дни гладуване всяка пролет в прехваления център и 4-5 гладувания по 5 дни сама в къщи и естествено захранвания).Уж щях да отслабвам а пове4е от 3-4 кг. не ми мръднаха но всъщност проблема ми е друг - аз боледувам много често и така се пречистих и излекувах че 2 дни преди да ми приключи гладуването в центъра се разболях и се чувствах ужасно-когато попитах лекарите какво да правя ми препоръчаха чай от лаика-много добре влияела? confused confused абе,викам си аз- нека да пробвам да им се доверя-лекари са хората.и така ...лекувах гноината си ангина с чая на Емилова...не само че не боледувам по малко ами и боледувам по дълго .. мерси много,супер ми повлияха гладуванията- супер,ама на джоба Laughing

nedovolna

Брой мнения : 1
Registration date : 27.10.2007

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  ncholakovabg Пон Окт 29, 2007 3:48 pm

nedovolna написа:Здравейте на всички ...не си мислете че съм от хората които не приемат по-различните методи за лекуване,отслабване и т.н., НО ...пролетта бях за последно при Емилова след 3 години редовно посещение ( 3пъти по 15 дни гладуване всяка пролет в прехваления център и 4-5 гладувания по 5 дни сама в къщи и естествено захранвания).Уж щях да отслабвам а пове4е от 3-4 кг. не ми мръднаха но всъщност проблема ми е друг - аз боледувам много често и така се пречистих и излекувах че 2 дни преди да ми приключи гладуването в центъра се разболях и се чувствах ужасно-когато попитах лекарите какво да правя ми препоръчаха чай от лаика-много добре влияела? confused confused абе,викам си аз- нека да пробвам да им се доверя-лекари са хората.и така ...лекувах гноината си ангина с чая на Емилова...не само че не боледувам по малко ами и боледувам по дълго .. мерси много,супер ми повлияха гладуванията- супер,ама на джоба Laughing

Здравейте, недоволна,
Искам да Ви споделя моите впечатления от центъра на д-р Емилова.
Аз случайно попаднах в центъра преди две години. Първият път отслабнах 12 кг, втория и третия път - по-малко. По време на престоя ми не съм пропуснала нито една възможност за физическо натоварване, която се предлага. Това много помага.

До сега поддържам тегло, което е в нормата и съм много по-добре от преди. Аз имах много здравословни и естетически проблеми, но след като отслабнах, предстанаха да ме болят ставите, да се задъхвам, смених си гардероба изцяло от № 52-54 на 46. Това си е цяло постижение отново да мога да нося дрехи, прилепнали по тялото. Общо взето не боледувам, но когато някой вирус се опита да ме превземе, аз просто пия лимонов сок с мед ударно и в най-тежките случаи най-прост аспирин или Фервекс.

Проблемът е в това, че хората разбират погрешно престоя си в центъра като панацея еднократно и завинаги. Не може да очаквате чудеса и да разчитате само на дните, в които отслабвате и сте постигнали резултат, по-трудното е да го задържите. Освен това, за да имате ефект, по-добре е да преминете 20-дневен курс на плодове и чай, и 10-дневно захранване. Основното е, че трябва да промените начина си на живот, начина си на хранене и отношението си към храната.

Не може да искате да отслабнете и да имате същия начин на живот както преди. Трябва да изберете едно от двете и да имате волята да го следвате. Познавам хора, които са били в центъра и са постигнали чудесни резултати там, но след това продължават да живеят по същия начин и естествено - трупат същите килограми.
За себе си съм решила, ако имам възможност, ще посещавам центъра всяка година на Боровец. В планината възможностите за почивка според мен са по-добри.
Желая Ви успех

ncholakovabg

Брой мнения : 1
Registration date : 16.10.2007

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  галюша Съб Ное 03, 2007 7:46 pm

Admin написа:Споделете опита си в плодолечението. Какви разтоварвания сте правили до сега? Какъв беше ефектът върху организма ви? Кое беше най-трудното? МЦ "Д-р Емилова" няма да отговаря на въпроси, поставени във форума. За тази цел използвайте средствата за връзка с нас.
започнах с плодолечение през 1994.Тогава то не беше много популярно.Чела съм книгите на Лидия Ковачева.Допада ми природосъобразното хранене и лечението с природни продукти.Имам кожно заболяване и опитах с плодолечение.След 20 дни гладуване и 10 захранване ефектът беше на лице.За да е траен лечението трябва да се провежда поне веднъж в годината. alien

галюша

Брой мнения : 1
Registration date : 03.11.2007

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  Admin Сря Ное 07, 2007 1:54 pm

започнах с плодолечение през 1994.Тогава то не беше много популярно.Чела съм книгите на Лидия Ковачева.Допада ми природосъобразното хранене и лечението с природни продукти.Имам кожно заболяване и опитах с плодолечение.След 20 дни гладуване и 10 захранване ефектът беше на лице.За да е траен лечението трябва да се провежда поне веднъж в годината. alien
Това е така. Кожните заболявания в голяма степен са с автоимунен произход, или са реакция на силно интоксикирания организъм. Плодолечението в комбинация с хидроколонтерапия дава бърз и траен резултат, който зависи от продължителността на програмата. 10-дневната дава ефект, който се задържа едва няколко месеца; 15 дни на плодове и чай и сме здрави половин година след това; след 20 човек се чувства добре 9 месеца до една година. Именно затова с цел профилактика се препоръчва поне една дълга програма годишно.


Последната промяна е направена от на Вто Ное 13, 2007 2:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  radost_l Вто Ное 13, 2007 1:39 pm

Здравейте искам и аз да споделя моя опит и преживявания.
Преди години бях стигнала до ужасяващите 115 килограма бях на 24 години. Моя приятелка беше посещавала доктор Емилова и ми обясни всичко за системата за лекциите даде ми книгата на Лидия Ковачева и Сила за живот и така започнах сама успях да направя 10 дена глад и след това поддържах 3 години вегетарианси начин на живот и свалих килограмите до 61. За мен това беше голям успех и тъй като нямах здравословни проблеми можех да си позволя да експериментирам без лекарски надзор. Миналата година пролета реших да посетя клиниката лично за да мога да направя 20 дневно гладуване. На 10 ден се оказа че съм бременна и прекратихме гладуването. След връщането си в София започнах да се храня безобразно и качих по голямата част от килограмите с които се бях борила толкова дълго. Родих здраво и красиво детенце но сега съм на стартова позиция с 80 килограма и проблема че не мога да почна от начало всичко все се провалям. Но за мен си знам че това е моя начин за здравословен живот и трябва да се върна в правия път!

radost_l

Брой мнения : 2
Registration date : 13.11.2007

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty плодолечение

Писане  софи младенова Сря Апр 02, 2008 9:42 pm

Здравейте!
Аз също реших да изпробвам плодолечението върху себе си.Нямам финансова възможност да посетя центъра и реших да се справя сама в къщи.Дано да успея!Вече 10 дена съм на чай и плодове и мисля да продължа още толкова.Имам разширени вени, запек и късогледство.Дано да ги излекувам!

софи младенова

Брой мнения : 1
Registration date : 02.04.2008

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  Станимира Райкова Чет Апр 10, 2008 5:46 pm

Здравейте мили съмишленици,
отдавна искам да се справя с излишните си 15 килограма, защото вече
чувствам, че ми тежат и пречат и на здравето, но честно да си призная
незнам точно как. Допада ми идеята за плодолечение, но ми трябва по-
подробна информация за принципите на това лечение, рисковете и най-
вече Вашата подкрепа. Моля Ви, кажете ми нещо повече по въпроса!!!

Станимира Райкова

Брой мнения : 1
Registration date : 10.04.2008

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  Р. Илиева Нед Апр 13, 2008 9:40 pm

За да имаш успех от самото начало и да се предпазиш от грешки, иди поне за една седмица в центъра на д-р Емилова. Ако не можеш, поне иди на преглед, преди да започнеш. Аз се лекувам с плодолечение вече четвърта година и не мога да кажа, че знам всичко. Непрекъснато следя новините в сайта, гледам видеото и чета статиите, но ако не бях ходила три пъти по за 7-10 дни там, нямаше да се справя.

Р. Илиева

Брой мнения : 1
Registration date : 13.04.2008

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Плодолечение - гладолечение

Писане  ira7202 Съб Май 10, 2008 1:21 pm

Здравейте! Радвам се че открих този форум - искам да споделя моят опит и да споделя моята история....
През 1998г ми поставиха диагноза първичен стерилитет. Когато обикалях по лекари - всеки ми казваше различно и нищо обнадеждаващо. Скоро попаднах на литература за гладолечението - на проф.Юрий Николаевич, прочетох книгата и...започнах.
Направих първият си глад от 30дни (м.10,98) - но пълен глад (само преварена вода и очистителни клизми). Силната вяра че ще се излекувам и ще докажа на лекарите че не са били прави с диагнозата "стерилитет", и че ще си родим дете ми е давало силата да издържа този месец.Трудно ми бе до 3-тият ден - след това придобиваш философско мислене и вяра и вяра и издържах 30-те дни. Захраних се по схемата посочена в книгата - без никакви проблеми за моето здраве. Трудното бе после - обхвана ме вълчи апетит и ефекта Йо-Йо не закъсня. Тук мога да спомена цифрите на теглото ми: в началото бях 66кг, отслабнах 18кг, т.е. в края бях 48кг (но целта не ми бяха кг), след като "изтървах края" станах 73-75кг. Предполагам от неправилното хранене след това ми се появи голяма киста на яйчника - предложиха ми операция, но аз отказах и се върнах пак към гладолечението.
В този момент потърсих консулт с д-р Емилова (м.03.1999) - тя ме изслуша, и ми препоръча да опитам с плодолечение - като по-лек вариант. И така...започнах с 10 дни на плодове и след това продължих още 20 дни на пълен глад (това бе м.04.1999). От кистата се оправих - тя се стопи.
Но при контролен преглед за проходимост на тръбите ми се оказа че няма никакво подобрение - и тук дойде силното ми разочарование. Оказа се че гладолечението не е панацея.
Вече отдавна съм се примирила с този факт -че не мога да забременея и си решихме проблема като си осиновихме детенце(най-красивото и добро създание).
Грешката която допуснах бе че в рамките на около 6 мес. аз правих две тежки гладувания.
От доста години съм и на ХЗТ, т.е имам проблеми и с хормоните, жлезите с вътрешна секреция. Предполагам че в следствие на това и обмяната на веществата не е както трябва.
След този период изгубих вяра, а борбата с теглото ми вече се върти в кръговрат - но за съжаление - нагоре (сега съм към 88кг, при нормални за мен 66кг).
Какво ли не опитвам - но не мога да се преборя със себе си - което е най-трудно...а се и плаша от бъдещето ми - ако продължава така да качвам кг ще започна да се търкалям.
Така че за да завърша разказчето си - не губете вяра, гладолечението наистина помага (въпреки моят неуспех аз не съм изгубила вяра в него). Ако го практикувате редовно - няма да имате проблеми със здравето (няма да ви ловят вируси), ще се чувстване изпълнени с енергия и живот, ще имате желаната фигура, кожата ви ще бъде без дефекти.
Успех!

ira7202

Брой мнения : 3
Registration date : 10.05.2008

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  Tania_Lei Чет Май 22, 2008 2:58 pm

Станимира Райкова написа:Здравейте мили съмишленици,
отдавна искам да се справя с излишните си 15 килограма, защото вече
чувствам, че ми тежат и пречат и на здравето, но честно да си призная
незнам точно как. Допада ми идеята за плодолечение, но ми трябва по-
подробна информация за принципите на това лечение, рисковете и най-
вече Вашата подкрепа. Моля Ви, кажете ми нещо повече по въпроса!!!

Здравейте гладуващи,

Искам да ви споделя някои впечатления.Знам за гладолечението от доста време, самата аз успях веднъж да го издържа заветните 14 дни ... независимо от това, че не се бях захранила правилно свалих за около месец-два цели 10 килограма.През целия този период се чувствах като на седмото небе.Депресията,която обикновено винаги ме тормози беше се изпарила,сякаш бях станала напълно нов човек.Разбира се от време на време ме обземаха демоните на глада и ми пречеха да мисля трезво, но установих че те мъчат най-много час-два.
Това не означава че гладолечението е лесно начинание, напротив...то просто не е за всеки.
Един съвет: Вземете една английска сол ако здравето ви го позволява преди да започнете програмата..така поне първият ден който е много труден от психологична гледна точка ще ви премине по-леко.От там нататък се старайте всеки ден да четете нещо по въпроса и задължително да се теглите.При упоритост ви гарантирам 5 кила за първите пет дни.
Искам да обърна внимание и на още една диета, лансирана доста в последно време- белтъчната диета или протал на Дюкан. Пробвах и него и останах разочарована...има и защо- аз съм с бъбрек и половина а започнах диета която буквално разсипва бъбреците.Подувах се като бабичка и независимо че свалих някакви си там 5 кила не съм доволна.За мен това е вредно. ИСТИНАТА Е ГЛАД И ПЛОДОВЕ !!!
Било за отслабване, било за лекуване... това винаги действа. Скоро започвам пак и се надявам този път да удържа до края!!!

Втори ден , успешен при това и минус един килограм...а мислех че кантара ми е повреден... lol!

Tania_Lei

Брой мнения : 1
Registration date : 22.05.2008

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  dimidi Съб Апр 25, 2009 10:36 pm

Zdraveite . kazvam se Dimitrichka i sam na 37 g . minalata godina po tova vreme bjx 72 kg a sega sam 117 s rast 164 sm. Kogato bjx bremenna s edinstvenij mi sin sasto ka4ix 40 kg. ,no togava bjx mlada i lesno si vazvarnax starata fizi4eska forma a imax i zeljzna volj a sega se opitvam ot tri meseca da otslabna pone njkolko kilograma i bez uspex . Pritesnjvam se 4e njmam ve4e nikakva volj . Po cjl den moga da izdarzj nisto da ne jm no stane li 22 4asa prez nostta stavam kato 4e li njkoi me darpa za rakata i otivam kam xladilnika . Dokato ne go opusto6a ne si ljgam .Posle 4uvstvam vina i otnovo si ljgam .I vseki den e taka . Iskam da otida v klinikata na d-r Emilova no se samnjvam v sebe si ,4e ste moga da prodalzj sled kato se varna u doma i njma da stavam posrednost da opusto6avam xladilnika . Mislite li 4e trjbva parvo da ida na psixoanalitik za da izlekuvam val4ij si apetit i 4revougodni4estvo ili bix se spravila i sama ???Blagodarj vi !

dimidi

Брой мнения : 1
Registration date : 25.04.2009

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Za plodole4enieto

Писане  sisinkaaaa Пет Мар 19, 2010 11:45 pm

Zdraveite ! Na 20 godini sum i imam problemi s qi4nicite . Mine ne mine mesec i mi se obrazuvat kisti... Imam i pravena operaciq .Vuprosut mi e 4rez plodole4enieto moje li tova da se promeni ? Blagodarq vi Neutral

sisinkaaaa

Брой мнения : 1
Registration date : 19.03.2010

Върнете се в началото Go down

Плодолечението Empty Re: Плодолечението

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите