Форум на привържениците на д-р Емилова
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кълновете, как да си ги приготвим ?

+7
NewAge
vitam
krasi
МариАН
naja
Vanya
NewMAN
11 posters

Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  NewMAN Чет Окт 18, 2007 2:03 pm

Здравейте,

Разбрах че имате машина за производство на кълнове. Ако е така на каква цена я продавате. Искам да си приготвям сам в домашни условия.
Ако можете да дадете малко повече информация за отделните семена (рецепти и от къде може да си ги купи човек)?
NewMAN
NewMAN

Брой мнения : 2
Registration date : 18.10.2007

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Re: Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  Vanya Съб Ное 24, 2007 7:58 pm

Моля някой да отговори за машината за кълнове, защото и аз се интересувам за закупуване! Question

Vanya

Брой мнения : 1
Registration date : 24.11.2007

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Re: Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  naja Сря Дек 19, 2007 1:12 pm

Джаджата се продава в самия център, струва 25лв (преди месец беше толкова). Представлява 5 съда с диам. около 20см, които се слагат един върху друг, като вътре се сипват семена.Най-отгоре в последния се налива преварена вода, която през едни малки дупчици започва да тече бавно надолу , минавайки през всички нива, докато стигне в първото и там си остава до следващия ден, когато я изсипваш и пак същото. Поникват за ок.3 дни, много по- лесно е ,отколкото да слагаш в буркани, памуци и тн.

naja

Брой мнения : 5
Registration date : 17.12.2007

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty кои семена са подходящи за покълване?

Писане  МариАН Пон Мар 03, 2008 7:10 am

Моля някои ако знае кои семена са подходящи за покълване да ми помогне.Изгледах всичкото видео от саита на др.Емилова но не можах точно да разбера.А също и по колко може да се консумира на ден?
МариАН
МариАН

Брой мнения : 3
Location : Virginia Beach
Registration date : 03.03.2008

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Re: Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  krasi Вто Мар 04, 2008 1:01 pm

Здравей МариАн!
Аз доколкото знам може да се започне с прием на една, две супени лъжици кълнове и постепенно да се увеличи количеството, да речем до една чаена чаша / или колкото ти е сладко /. Предполагам, че това се прави, за да привикне организма и ти самата към новия вкус. Като започнах да приемам кълнове, в началото ми се гадеше, но сега са ми много свежи и вкусни.
По принцип всички зърнени и семена стават за покълване, но е въпрос на вкус все пак, така, че опитай и които са ти по вкуса, ползвай тях. Може да се комбинират, да се прибавят към салати..., нужно е само малко фантазия!
Успех!
krasi
krasi

Брой мнения : 6
Age : 46
Location : Dobrich
Registration date : 23.09.2007

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Как да си приготвите кълнове без машина.

Писане  vitam Сря Апр 02, 2008 7:42 pm

Ако искате да си произведете кълнове най лесният начин е следния.Купувате си пшеница за покълване от магазина или от познати на село/за по евтино/.Взимате бурканче от конфитюр с метална капачка на винт или с пласмасова капачка.И на двата вида капачки пробивате 6,7 дупки не по големи от размера на семената.След като почистите семената от механични отпадъци и наранени семена измивате семето и го накисвате за 8 часа/може и повече ако е през зимата/.Източете водата от дупките на капачката и оставете семената да покълнат 2 или 3 денонощия според сезона.Задължително овлажнявайте семената на 12 часа,като свалите капачката напълните бирканчето с вода и я източите от дупките на капачката.Същия ефект се постига и в обикновенна найлонова торбичка,която обаче трябва да оставя отворена след навлажняването и изцеждане на водата.Бурканчетата и торбичките дръжте на тъмно.Количеството на пшеницата да е по малко от половината на бурканчето.Три бурканчета ви осигуряват постоянно пресни кълнове,които се консумират много добре със зелена салата овкусени със зехтин и подправки.Успех!!!!
Ако имате машина за печене на хляб можете да си приготвите хляб от 500гр.пшеница след покълване +200,300 гр.брашно марка 500 по рецептурника на машината.Покълналите семена се смилат с месомелачка.Още веднъж успех!!!!!

vitam

Брой мнения : 1
Registration date : 02.04.2008

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty За чудото на кълновете

Писане  NewAge Съб Апр 12, 2008 1:19 pm

Здравейте!
След като се мъчихме да покълваме с какви ли не буркани, ванички, кърпи и памуци, установихме, че това е много капризна и всепоглъщаща работа, особено ако е топло времето и ни е нужно по-голямо количество кълнове за цялото семейство - трябва непрекъснато да се мият, обръщат, проветряват. Един ден само да пропуснеш всичко отива на кино.

накрая купихме една машина, която се казва Easy Green и струва към 450 лв.

Към нея има малки ванички или една голяма, в която се слагат семената. После сипвате вода в резервоара... и забравяте. Машината ги оросява, проветрява, охлажда така, че да поддържа оптимална температура. След няколко дена до седмица имате каквито искате кълнове и поници - слънчоглед, ръж, люцерна.


Последната промяна е направена от NewAge на Пет Фев 25, 2011 12:36 am; мнението е било променяно общо 3 пъти

NewAge

Брой мнения : 17
Registration date : 12.04.2008

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Re: Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  Admin Чет Апр 24, 2008 11:47 am

За крайно заетите и живеещи в големите градове ще добавим, че покълнали семена напоследък се предлагат в някои магазини и хипермаркети от рода на Метро. Продават се в прозрачни кутийки и могат да се съхраняват в хладилник до 1 седмица. Разнообразието е добро - пшеница, ръж, грах, слънчоглед, соя, лук и др.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  galya44 Пет Юни 05, 2009 2:34 pm

А вие, кога консумирате кълновете? Виждам тук от снимката, че са доста "избуяли" Smile Аз също прокълвам семена, но до колкото съм чувала, най-добри за консумация са точно когато им се покаже беличкото и пробие семето. Тогава се съдържа най-много енергия и полезни вещества. Според мен когато вече изникне зелено, по-скоро са добри за засаждане, отколкото за консумация.

galya44

Брой мнения : 2
Registration date : 04.06.2009

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Добри новини за всички!

Писане  NewAge Нед Юни 07, 2009 1:37 pm

И така първо - кълновете, които се произвеждат индустриално (като тези в Метро) поникват на изкуствено осветление и отопление, знам го от вътрешен човек. Там никой не разчита на слънцето за да прави бизнес с кълнове.

Добрата новина е, че в момента работа по български вариант на машина за кълнове, защото много хора пожелаха да купят американската, но като чуят цената 520 лв. (толкова е в момента) и посърват. Българската ще има всички достойнства на американската, като са избегнати недостатъците й - лесно запушване, трудно почистване, необходимост да се пълни всеки ден и др. И най-голямото предимство мисля е цената й - 165 лв.

Eто снимки на прототипа:
Кълновете, как да си ги приготвим ? IMG_0071_small
Кълновете, как да си ги приготвим ? IMG_0070_1_small


Последната промяна е направена от NewAge на Пет Фев 25, 2011 12:37 am; мнението е било променяно общо 1 път

NewAge

Брой мнения : 17
Registration date : 12.04.2008

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Re: Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  natali Съб Дек 26, 2009 5:15 pm

NewAge написа:Здравейте!
След като се мъчихме да покълваме с какви ли не буркани, ванички, кърпи и памуци, установихме, че това е много капризна и всепоглъщаща работа, особено ако е топло времето и ни е нужно по-голямо количество кълнове за цялото семейство - трябва непрекъснато да се мият, обръщат, проветряват. Един ден само да пропуснеш всичко отива на кино.

накрая купихме една машина, която се казва Easy Green и изглежда така:
Кълновете, как да си ги приготвим ? SF-EGAS-demo

Към нея има малки ванички или една голяма, в която се слагат семената. После сипвате вода в резервоара... и забравяте. Машината ги оросява, проветрява, охлажда така, че да поддържа оптимална температура. След няколко дена до седмица имате каквито искате кълнове и поници - слънчоглед, ръж, люцерна.

Ето снимка от нашата:Много благодария за информацията sunny
Кълновете, как да си ги приготвим ? IMG_0042

Сайта на фирмата е http://www.easygreen.com Ето повече подробности: http://easygreensprouter.co.uk

Търся фирма, която да се навие да ги внася и продава, цената на едро е $76.80 за 300 бройки, $83 за 50 бройки.

Другия вариант е да се купят 3 броя от Европейския им представител - излизат 165 евро бройката. Цената включва доставката до България.

natali

Брой мнения : 1
Registration date : 26.12.2009

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Микроферма за кълнове

Писане  NewAge Съб Дек 26, 2009 7:09 pm

И така, имам добра коледна новина за вас - първата автоматична българска микроферма за отглеждане на кълнове и поници в домашни условия е вече факт:
Кълновете, как да си ги приготвим ? Composition1

Eто го най-големият ни почитател на кълнове:
Кълновете, как да си ги приготвим ? Samuil

С тяхна помощ успяхме да излекуваме кариеса на зъбите му. Ето нашата история.


Последната промяна е направена от NewAge на Пет Фев 25, 2011 12:41 am; мнението е било променяно общо 3 пъти

NewAge

Брой мнения : 17
Registration date : 12.04.2008

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Re: Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  valentingn Чет Яну 28, 2010 2:02 am

Ето я и моята
https://2img.net/r/ihimizer/img525/953/ludmilmashinalucerna.jpg



Кълновете, как да си ги приготвим ? Ludmilmashinalucerna.th

Излишно е да споменавам колко много съм доволен. Правя си зелен сок от Овес и люцерна зимата. Държа я на терасата, и от както ми замръзна реколтата на минус 5 градуса вече съм оборудвал с електрическа възглавничка дъното да топли на семената Smile. Машината е по хубава от вносната, защото е по висока и треваляците стават храсти. Когато сложа цели саксии или пръст отдолу, кълновете явно смучат вещества от почвата и стават много много вкусни. Това е основната причина да избера българската.

Купих я от този сайт и смятам скоро да взема още една за другата тераса. Свикнахме да ядем по много зеленчук а не ми се чака по 7-8 дена от реколта до реколта.
цък машината
на снимката по долу се вижда какви големи поници съм си направил. Бях ги забравил извън машината дълго време и се бяха позасушили, но важното е че ги смлях на сок в шейкъра.
Цък поници
Кълновете, как да си ги приготвим ? Kulnoveoves.th

valentingn

Брой мнения : 1
Registration date : 28.01.2010

Върнете се в началото Go down

Кълновете, как да си ги приготвим ? Empty Re: Кълновете, как да си ги приготвим ?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите