Форум на привържениците на д-р Емилова
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

алергия при бебе

Go down

алергия при бебе Empty алергия при бебе

Писане  sevdalina Нед Дек 13, 2009 5:23 pm

За моя проблем бих искала да ви посетя в санаториума , но синът ми е много малък и ми е трудно да предприема пътуване до Варна. Иначе съм Ви посещавала за прегледи няколко пъти от 2003 год. насам. Надявам се, ако можете да ми дадете някаква обща информация по форума или по лични тъй, като сега много се лутам с въпросителни, а в града не знам дали ще намеря лекар, който да ми даде компетентен отговор относно храненето при алергично бебе. Имам алергичен ринит от пубертетна възраст и имам син, който на 03,12,09 навърши 5 месеца. Много добре знам, че такива деца са фамилно обременени от алергии и за моя зла участ стана точно това от което най много се страхувах. След поредната ваксина с Пентаксим той получи обрив почти по цялото тяло и продължават да се появяват нови ситни пъпчици и е с колики. Не съм го водила при специалист да му постави диагноза, но предполагам, че е атопичен дерматит. Все още сме само на кърма. След, като се появиха обривите изключих от менюто си всякакви продукти от животински произход /мляко,месо,яйца,бобови и т.н/, а като преди това ядях почти всичко. Сега консумирам предимно картофи, круши, ориз,моркови и тиква. Кога е редно да започна захранването при него и какви храни да му давам? На какво мнение сте за готовите безглутенови каши/като оризова и от елда/ и за готовите пюрета? С какво мога да се храня? И най вече на какво мнение сте за ваксините? Съветват ме да даваме на бебето антихистаминов препарат преди и след ваксината, но аз се колебая дали е правилно. Против ваксините съм и педиатърката ме плаши, че ако не му слагаме ваксини може да се зарази с някой от коварните детски болести. Постинга ми стана дълъг, но се надявам да ми отговорите на някой от въпросите, които ме интересуват. Иначе при първа възможност, когато детето стане по голямо ще Ви посетя, но дотогава трябва да знам какво да правя, за да не допускам груби грешки. Предварително ви благодаря.

sevdalina

Брой мнения : 1
Registration date : 13.12.2009

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите