Форум на привържениците на д-р Емилова
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дископатия

4 posters

Go down

Дископатия Empty Дископатия

Писане  sheila Сря Фев 06, 2008 11:55 am

Zdraveite,
goliama privarjeni4ka sam na plodole4enieto i razdelnoto hranene, no mi lipsva volia i kilogramite mi dostignaha glavozamaiva6i viso4ini.Sigurno v sledstvie na tiah se poiavi i dosta seriozen problem predi 3-4 meseza-DISKOPATIA.Natapkaha me s dosta lekarstva, izmazah mazila za stotizi levove, pravih i fizioterapia i problema zaglahna za okolo mesez. sega oba4e otnovo se zapo4vat starite bolki i se strahuvam da ne se povtori tozi zikal, otnovo i otnovo.S poiavata na bolkite se obezdvijvam i prekratiavam vsiakakvi fizi4eski natovarvania i problema s kilogramite stava o6e po-stra6en.6e bada mnogo blagodarna ako niakoi moje da spodeli vliae li se podobno zaboliavane ( DISKOPATIA.)ot plodole4enieto i ako-da dali e traen efekta.
Blagodaria predvaritelno!

sheila

Брой мнения : 1
Registration date : 06.02.2008

Върнете се в началото Go down

Дископатия Empty Re: Дископатия

Писане  lony_lazarova Чет Фев 21, 2008 2:01 pm

zdrasti i ot men.az mislq 4e opredeleno 6te imate podobrenie ot plodole4enieto,tui kato az su6to stradam ot diskopatiq i imam dosta bolki v krusta i grubna4niq stulb,no su6to taka imam i nadnormeno teglo,koeto sled 2 kursa na le4enie po4ti se stopi i balkite v krusta i gurba su6to zna4itelno ponamalqha,taka 4e moq suvet e da napravite edin kurs na le4enie ot 20 dni i dano da se spasite ot silnite bolki,za6toto znam kakvo vie,za men tova be6e ujasen ko6mar.uspeh Very Happy

lony_lazarova

Брой мнения : 4
Registration date : 04.12.2007

Върнете се в началото Go down

Дископатия Empty Re: Дископатия

Писане  Admin Нед Фев 24, 2008 9:48 pm

Опитът ни сочи, че дископатията и дори дисковите хернии се повлияват благоприятно от плодолечението. Най-елементарното обяснение е, че с отслабването намалява натоварването на гръбначния стълб. Освен това обаче лечебният ефект се дължи и на подобряване в кръвоснабдяването на засегнатите структури и намаляване отока в тях, водещ до компресия на гръбначния канал. Гладуването подобрява еластичността на сухожилията и връзките, поддържащи прешлените, и намалява мускулните контрактури. Най-добре е лечението с плодове да се съчетае с физио- и мануална терапия. Единственото противопоказание за провеждане на програмата и нужда от спешна оперативна намеса е когато притискането е толкова сериозно, че създава опасност от трайна увреда на нервните структури. Всеки невролог може да прецени това състояние, било то и с помощта на магнитно-резонансна томография.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Дископатия Empty Дискова херния и радикулит

Писане  petrana2554 Сря Окт 07, 2009 2:36 pm

За съжаление хората,които са ви отговорили са прави. Иска редуциране на теглото и ежедневни разтегателни упражнения. Не се ли спазват тези две правила, винаги ще дойде болката. Помощни средства - слагане на вълнен шал когато болката е нетърпима, но да не се привързвате към него, онези мъничките виетнамски чудеса са много полезни в тоя случай и едно изпитано средство от години насам от мен, облегчава много болките, но не води до пълно излекуване - 100гр. сурови люти чушки в 1л медицински спирт 96% престояват 1 денонощие на стайна температура на тъмно. Спирта се оцветява в червено и е готов за употреба. Маже се по малко - 2 - 3 втривания, за да не ви пари много. Като отмине действието и продължаващи болки - мажете пак. Може да го смесите с малко олио за омекотяване на лютивината и по-лесно втриване в кожата. Добре е в олиото предварително да е накиснато жълт кантарион плюс невен плюс живовлек 40 дена на слънце. Нещо, което е малко по-сложно, но също много ефикасно - намазвате с мед кръста, слагате парче плат, найлон и закрепвате с бинт. Седите колкото ви е удобно. След няколко часа гърбът е "изял" меда. От 20 години съм трудоустроен от докторите и се поддържам с това нещо и работя много тежка работа. За съжаление това е за цял живот, но има начин как да се контролира и да се живее почти нормално. Успех!

petrana2554

Брой мнения : 2
Registration date : 07.10.2009

Върнете се в началото Go down

Дископатия Empty Re: Дископатия

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите