Форум на привържениците на д-р Емилова
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова

5 posters

Go down

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова Empty Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова

Писане  maradark Сря Ное 21, 2007 8:15 pm

Много се радвам от най-новата поща - рецептите за ястия на д-р Емилова.Не че ги нямам.Но поднесени така нагледно,даже с филмче съвсем изостриха апетита ми.Рецептите са толкова разнообразни и вкусни,че когато веднъж човек започне да се храни по тях,вече няма желание за "калорийни бомби" от месни ястия,бели теста и прочие фалшименти.
В момента в хладилника ми има от питчиците,оваляни с овесени ядки.Разполагам със соя,която ще накисна и ще сваря като бобена чорба и мъжът ми изобщо няма да забележи разликата.Най-често готвя кафяв ориз и гречка/заедно/ с микс от зеленчуци.Обичам и бистрата супа,в която добавям малко просо/много ектравагантно,нали/.Правя си и бонбони от мед и смлени орехи,оваляни в кокосови стърготини и престояли във фризера.Винаги си имам сушени фурми,стафиди и други плодове.Може да ви изглеждам суетна или егоцентрична,но ще ви призная,че придържайки се към тази вкусна кухня,имам много жизнена енергия и голямо самочувствие.Само който никога не е опитал,няма да ме разбере!Желая на всички привърженици и фенове на д-р Емилова УСПЕХ.И най-много на нея,разбира се!

maradark

Брой мнения : 3
Location : SOFIA
Registration date : 23.09.2007

Върнете се в началото Go down

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова Empty употреба на сол и подправки в рецептите

Писане  tralala Чет Дек 13, 2007 10:12 am

За първи път разглеждам този сайт, само бях чувала за д-р Емилова съвсем бегло. Направи ми впечатление, че тези рецепти са без сол и подправки. Те по подразбиране ли са (т.е. на вкус) или изобщо не трябва да ги има? Ако употребата им е забранена, как изобщо нещо такова може да се нарече вкусно? То просто няма да има никакъв вкус.

tralala

Брой мнения : 1
Registration date : 13.12.2007

Върнете се в началото Go down

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова Empty Re: Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова

Писане  Admin Чет Яну 31, 2008 10:14 pm

tralala написа:За първи път разглеждам този сайт, само бях чувала за д-р Емилова съвсем бегло. Направи ми впечатление, че тези рецепти са без сол и подправки. Те по подразбиране ли са (т.е. на вкус) или изобщо не трябва да ги има? Ако употребата им е забранена, как изобщо нещо такова може да се нарече вкусно? То просто няма да има никакъв вкус.
Солта не е забранена, но трябва да се знае, че българите масово злоупотребяват с нея, защото вкусът им към солено е силно променен. Добрата новина е, че след плодолечение, изненадващо за мнозина, отношението към солта се оказва различно. На тези, които са свикнали да солят безогледно, храната се струва невъзможна за ядене. Оказва се, че естественият вкус се е възвърнал и това е удобен момент да намалим значително количеството на солта. Както каза една наша пациентка: „Преди глада познавах само няколко вкуса – на сладко, солено и горчиво, а сега вече знам какво е вкус на ябълка, праскова, или череша.“ След няколко плодолечебни курса е нормално зеленчуците да се консумират сурови, без нужда от сол, олио, или оцет. Все пак готвеното съвсем безсолно няма да е приятно и затова се добавя такава, но е добре тя да е морска. Ако е твърде едра, предварително се натрошава на ситно. Повече за солта можете на научите тук.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова Empty Re: Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова

Писане  takadodi Вто Фев 19, 2008 4:40 pm

maradark написа:Много се радвам от най-новата поща - рецептите за ястия на д-р Емилова.Не че ги нямам.Но поднесени така нагледно,даже с филмче съвсем изостриха апетита ми.Рецептите са толкова разнообразни и вкусни,че когато веднъж човек започне да се храни по тях,вече няма желание за "калорийни бомби" от месни ястия,бели теста и прочие фалшименти.
В момента в хладилника ми има от питчиците,оваляни с овесени ядки.Разполагам със соя,която ще накисна и ще сваря като бобена чорба и мъжът ми изобщо няма да забележи разликата.Най-често готвя кафяв ориз и гречка/заедно/ с микс от зеленчуци.Обичам и бистрата супа,в която добавям малко просо/много ектравагантно,нали/.Правя си и бонбони от мед и смлени орехи,оваляни в кокосови стърготини и престояли във фризера.Винаги си имам сушени фурми,стафиди и други плодове.Може да ви изглеждам суетна или егоцентрична,но ще ви призная,че придържайки се към тази вкусна кухня,имам много жизнена енергия и голямо самочувствие.Само който никога не е опитал,няма да ме разбере!Желая на всички привърженици и фенове на д-р Емилова УСПЕХ.И най-много на нея,разбира се!
Моля ви дайте ми някаква рецепта от тези на д-р Емилова,искам да опитам.Аз за първи път открих този форум днес и ми е много интересно как толкова много болести могат да се лекуват чрез плодолечение.И съм решила това лято да отида до техния медицински център живот и здраве. bounce

takadodi

Брой мнения : 4
Location : UK
Registration date : 19.02.2008

Върнете се в началото Go down

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова Empty Re: Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова

Писане  Admin Сря Фев 20, 2008 3:50 pm

Моля ви дайте ми някаква рецепта от тези на д-р Емилова,искам да опитам.Аз за първи път открих този форум днес и ми е много интересно как толкова много болести могат да се лекуват чрез плодолечение.И съм решила това лято да отида до техния медицински център живот и здраве. bounce
Много от тях ние вече публикувахме тук.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 81
Location : Варна
Registration date : 17.09.2007

http://bg.emilova.eu

Върнете се в началото Go down

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова Empty Re: Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова

Писане  takadodi Чет Фев 21, 2008 4:02 pm

Много от тях ние вече публикувахме тук.
Благодаря ви,че ме насочихте!Извинете ме,но още не бях ги видяла понеже сега разглеждам по-обстойно сайта ви!
Поздравявам ви за този сайт.Много полезна информация има.И доста ми допада това плодолечение.Радвам се все пак,че ви открих,въпреки че малко късничко.Хиляди благодарности. I love you

takadodi

Брой мнения : 4
Location : UK
Registration date : 19.02.2008

Върнете се в началото Go down

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова Empty Защо...

Писане  validol56 Пет Май 02, 2008 7:54 am

... гъбите не са включени в менюто на Д-р Емилова.Благодаря предварително за отговора.

validol56

Брой мнения : 1
Registration date : 01.05.2008

Върнете се в началото Go down

Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова Empty Re: Най-вкусните блюда - по рецептите на д-р Емилова

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите